• کانون یعنی برنامه ریزی برنامهریزی یعنی کانون
  • خدمات کانون
     
  • اولین گام برنامه ریزی
  • پیش ثبت نام آزمون ها

     

به پورتال تنکانون خوش آمدید

ایران از جمله کشور هایی است که در آن برنامه درسی آموزش و پرورش بر مبنای یک سیستم متمرکز طراحی شده است. تمامی دبیران و دانش آموزان در سراسر کشوراز یک مرجع واحد به نام کتاب درسی استفاده می کنند. نکته قابل توجه آن است که با وجود یک مرجع واحد، دبیران و دانش آموزان در سطوح مختلفی از توانایی یاددهی و یادگیری قرار دارند.
کانون فرهنگی آموزش قلم چی برای ارتقای سطح آموزش در کشور قدم های مفیدی برداشته است .

هدف تاسیس سایت تنکانون

سایت tonekanoon با هدف ارتقا سطح آموزش علاوه بر امکاناتی که در کانون برای دانش آموزان عزیز در سطوح مختلف دبستان ،راهنمایی ،دبیرستان ،هنرستان و ... فراهم آورده است که شامل برگزاری آزمون های استاندارد ،ارائه کتاب های کمک آموزشی ومشاوره و... سعی بر این داشته که فضا ی متفاوتی برای دانش آموزان در جامعه مجازی ایجاد کند و اینکه آنها بتوانند آموزش های استاندارد به صورت رایگان در سطوح مختلف اعم از درسنامه ها ،نمونه سوالات امتحانی و ... دریافت نمایند. امیدواریم بتوانیم در این راه برای ارتقای سطح علمی کشور عزیزمان قدمی برداشته باشیم. لطفا ما رو از پیشنهادات و انتقادات سازنده
ی خود محروم نفرمایید.
Chip tracking

مقاله ها

شهرستان تنکابن در یک نگاه

نوشته شده توسط رحمت عین علیان. Posted in معرفی ما.

تنکابن شهری در ناحیه غرب سرسبزترین استان کشور ایران یعنی «مازندران» ، با جمعیتی بالغ بر186000 نفر ، از شمال به بزرگترین دریاچه جهان «دریاچه خزر» ، از جنوب به سلسله جبال البرز ، از شرق به شهرستان چالوس و از غرب به غربی ترین شهرستان این استان ، شهرستان رامسر منتهی شده و از نظر اقلیمی به دو ناحیه تقسیم می شود.

الف : ناحیه شمالی که دارای آب و هوای معتدل و مرطوب است
ب : ناحیه جنوبی که دارای آب و هوای سرد و کوهستانی است ..


شهرستان تنکابن در یک نگاه
 
تنکابن شهری در ناحیه غرب سرسبزترین استان کشور ایران یعنی «مازندران» ، با جمعیتی بالغ بر186000 نفر ، از شمال به بزرگترین دریاچه جهان «دریاچه خزر» ، از جنوب به سلسله جبال البرز ، از شرق به شهرستان چالوس و از غرب به غربی ترین شهرستان این استان ، شهرستان رامسر منتهی شده و از نظر اقلیمی به دو ناحیه تقسیم می شود
الف : ناحیه شمالی که دارای آب و هوای معتدل و مرطوب است
ب : ناحیه جنوبی که دارای آب و هوای سرد و کوهستانی است ..
زمانی که از چشم اندازهای مختلف این شهر نگاهی هر چند گذرا و سطحی بر پهنه این منطقه می اندازیم شـاهد آنیم که رنگ خــــوش سبز طبیعت سـایه ای زیبا بر جای جای این منطقه افکنده که با اندکی نگــاه هنــری می تــوان گفت که این منظره زیبــا باعث چشم نوازی و آرامش روح و روان هر بیننــده ای می شود .
برخی مناطق زیبا ، جنگلی و تفریحی این شهر شامل : دوهزار ، سه هزار ، پارک چالدره ، دریاسر ، پل سرا ، مازیابن ، آبشار قلعه گردن ، کلاردشت ، لیره سر و . . . که همه ساله و در تمام فصول با توجه به شرایط آب و هوایی مطلوب و مساعد ، پذیرای مهمانان و گردشگران زیادی از سراسر کشور و حتی نقاط مختلف جهان است .
پرتقال ، نارنگی و کیوی از محصولات معروف تنکابن است که در بخش مرکبات و عرضه آنها به بازار مصرف ، به دلیل استقبال خوب هموطنان و کشورهای همسایه ، از جمله میوه های شیرین و خوشمزه ای هستند که در ردیف کالاهای صادراتی به حساب می آیند و مورد توجه عده کثیری از بازاریان و سرمایه گذاران منطقه نیز قرار گرفته است .
کاشت برنج و گندم ، ساخت ظروف سفالی ، دامداری و صیدماهی از دیگر کارهایی است که مردم این منطقه به آن مشغولند و از این طریق تمام یا قسمتی از مایحتاج روزانه خود را تأمین می نمایند .
با مطالعه تاریخچه فرهنگی و هنری این منطقه می توان شاخص های متعددی از قبیل : زنده یاد سلمان هراتی و زنده یاد علی ثابت قدم شاعران پرآوازه این دیار ، زنده یاد مرتضی رستگار و زنده یاد حسن محمدی از هنرمندان بزرگ سینما و تئاتر و بزرگان دیگری که در هنرهای مختلف مانند هنرهای تجسمی ، موسیقی ، خوشنویسی ، نقاشی و طراحی ، نمایش و شعر و ادب فعالیت مستمر هنری دارند که بر طبق آمار شفاهی تعداد آنها چیزی حدود 4000 نفر است .
امید به آنکه در روزهایی که در این خطه سرسبز ، دیدنی و خوش آب و هوا سپری کرده اید لحظات خوشی را به یادگار بعنوان خاطره توشه کوله بار خود کرده باشید .

 

 

 

 عکاس از مرتضی آقاپور

لینک های مفید